ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2016

מסגרת בית

מיכאל צינזובסקי

מסלול אודות עיצוב
מנחה: פרופ' חנן דה לנגה

העבודה מסגרת בית עוסקת בעיצוב מקומי ועצמי של מסגרות משקפיים ובייצורם המקומי והעצמי  כמקרה מבחן של שילוב תעשייה כבדה עם תעשיית יחיד ביתית וכפתרון חלופי לקו ייצור מסגרות משקפיים שאינו קיים בישראל. הקולקציה המוצגת מורכבת ממשקפיים הבוחנים את הספקטרום שבין התעשייה הביתית לתעשייה הכבדה ואת יחסי הכוחות ביניהן המשפיעים על האובייקט, את ההבדל בין התכנון התעשייתי לפעולות שהמעצב בוחר לעשות לאחר מכן במו ידיו וכן מוצגות שאלות ונערך דיון על האובייקט ועל יחסי הגומלין בין מרכיביו.

כמעצב המעוניין לעסוק בתחום עיצוב וייצור משקפיים, תחום שאינו קיים בישראל, מיכאל ראה בפרויקט זה הזדמנות לבחון את מקומו של המעצב התעשייתי במאה ה - 21 בראי עיצוב מקומי-ישראלי. לדבריו נדרשים  יצירתיות והאקינג (פצחנות) של מנגנונים קיימים כדי לספק את הפלטפורמה לעשייה חדשה וחדשנית המתבססת על הקיים ולא על ידי יבוא של תעשייה חדשה.

מתוך בחינת העיצוב המקומי והאפשרויות של ייצור מקומי, נבחרה תעשיית האקסטרוזיה (בעברית: שיחול) כמתאימה לפיתוח הסדרה. תעשיית האקסטרוזיה נפוצה בייצור פרופילים למסגור חלונות ותריסים, ואם כבר מסגור חלונות, למה לא למסגר עדשות למשקפיים?

העקרונות המנחים לאורך התהליך היו: חוכמת המעשה, פשטות, יעילות, אמת החומר, יחס לכל אחד ואחד ממרכיבי האובייקט – מבנה, צורה, חומר, טכנולוגיה, כך שנוצר סוג של "מקרא החפץ".

Framework | Michael Tsinzovsky

‘About Design’ Program

Advisor: Prof. Chanan de Lange

The project Framework engages with local and self design of eyeglasses frames and their local and self production as a case study for the integration of heavy industry and domestic single industry, as an alternative for an eyeglasses frames production line, which does not exist in Israel. The collection presented here is comprised of eyeglasses that explore the spectrum between domestic industry and heavy industry, their balance of power and its impact on the object, and the difference between industrial planning and consequent actions the designer chooses to make with his own hands, as well as questions and a discussion on the object and the interrelations between its components.

Aluminum, lenses | extrusion simulation, bending, laser cutting, CNC milling


michaeltsin2009@gmail.com http://www.reforma-eyewear.com, https://www.behance.net/Michael_Tsinzovsky
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window