ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2016

INSIDE OUT

נגה חדד / Noga Hadad

מסלול אודות עיצוב
מנחה: פרופ' חנן דה לנגה

מהי מערכת היחסים בין מציאות ודמיון ואיזה תפקיד ממלא החלון כמתווך ביניהם?

INSIDE OUT הוא שיטוט בחלל החלוני ובחינה כיצד מניפולציות וחבלות שונות בשכבות החלוניות יכולות להשפיע על קריאת המציאות.
החלון הוא עולם, פתח, הזדמנות להציץ החוצה ולבהות פנימה. הוא אובייקט טפילי – אין לו קיום ללא מבנה שאוחז אותו, הוא מעיד על החוץ עבור הנמצא בפנים ועל הפנים עבור המתאווה פנימה, הוא גוף תאורה, תמונה, פתח אוורור ומילוט. השכבות השונות בתוכו מהוות פילטרים המאפשרים לחוות את העולם ברמות שונות של חשיפה.

המחקר התמקד בתיעוד חלונות הבית הפרטי תוך התבוננות דרך המיסוכים השונים (רשת, תריס, זגוגית) על אותו הנוף ומתוך שאיפה להבין את האובייקט מהחוץ פנימה. בהמשך נעשתה הפרדה של כל פילטר תוך הפעלת מניפולציות כדי לבחון את השפעתה על תפיסת המציאות.
כלי עבודה ייעודיים נוצרו כדי לחבל ברשת היתושים, להסיט ולנתק חלקים ממנה. כדי לתעד מציאות אחרת ולהסתכל דרכה על החוץ, נבנה קלידוסקופ חלוני, אובייקט המאפשר להסתכל דרך החלל הפנימי של התריסים ובכך שובר את הנוף לחלקיקים ומציע להביט דרך התריסים באופן אחר.  בעולם הדמיון הומצאו יצורי ה״בליינד ספוט״. יצורי ביניים המתקיימים בחלל החלוני ובאים להסב את תשומת הלב והעין לגריד הרשת. יצורי ה״בליינד ספוט״ הם שילוב של בעלי חיים ומיתוסים המתקיימים בחלון ומשולבים בהם סוגים שונים של עדשות. יש להם ערך פגאני, הם מעין לוכדי חלומות, תכשיטי חלון הנטפלים אל הרשת ובאים לסמן ולהגן.

Inside Out / Noga Hadad
‘About Design’ Program
Advisor: Prof. Chanan de Lange

What is the relationship between reality and imagination, and what role does the window play as the mediator between the two?

Inside Out constitutes a stroll in the space of the window and an examination of the ways in which manipulations and various disruptions in the layers of the window can affect our reading of reality. The research focused on the observation of the same landscape through various veils (window screen, blinds, glass), in the desire to experience the world on different levels of exposure. The next stage was the creation of hybrids that inhabit the window space, comprised of animals and myths that carry a pagan charge, like dream catchers – window jewels that attach themselves to the screen, wishing to mark and to protect.

Steel, gold, silver, glass, plastic | mixed media


nogihadad@yahoo.com
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window