ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור
צילום יובל נאור

מיתרים היברידיים

יואב קוטיק

מסלול עיצוב וטכנולוגיה
מנחה: שרית יודקוביץ

כמו בכל מלאכת עיצוב, גם בעיצוב כלי נגינה, מה שמוכר לנו - הצלילים המופקים והאופן בו אנו מנגנים - הוא תוצר ישיר של הכלי עצמו. פרוייקט זה הוא תוצאה של מחקר חומרי, שצורתו הסופית נובעת מאיכויותיו של החומר עצמו. הפרוייקט מבקש להציע חומר חדש למיתרים, בעל איכויות שונות של גמישות וצמיגיות, שמשתנה בתורו את הצליל ואת האופן שבו ניתן להשתמש בכלי נגינה. תוצר של שת"פ עם הפקולטה לכימיה בגבעת רם, החומר הוא אלסטומר המכיל אלמנטים פרא מגנטיים, חומר שהוביל את יואב לבחון האם ניתן פיקאפ מגנטי, כזה המצוי בגיטרה חשמלית, והאם המיתר החדש יצור חוויית נגינה אחרת וחדשה.

הפרוייקט כלל שלושה שלבים, בהם נבחננו סוגים שונים של אלסטומרים המכילים אבקות מתכת שונות ובריכוזים שונים עד להפקת צלילים בתדר נמוך המקבילים לספקטרום המופק בגיטרה בס. שת״פ נוסף עם בונה גיטרות, הצליל שהופק ממיתר באורך 30 ס"מ היה "לה:" בתדר 55 הרץ, צליל המופק מגיטרה בס בעלת מיתרים באורך של 90-100 ס"מ.

במסגרת הפרוייקט, נבנו כלים שיתמכו במיתרים - קשת כינור, ומבנה לנגינה דמוי צ׳לו המכיל שני מיתרים.

-

יואב קוטיק (נ. 1957) הוא מעצב תעשייתי, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בצלאל, עבד על פרוייקטים רבים ובעלים ושותף בסטודיו לעיצוב שהתמחה בפיתוח מוצרים בפלסטיק וכן בתעשיות רכב. בין המקימים של "דיוידשילד", ולאחר מכן של "KOTIK DESIGN". הציג בתערוכות שונות בארץ ובעולם, ומרצה במסגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי במכללת אריאל.


yoav@kotik-design.com
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window