ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2016

PLASTITUTION

אריאל לביאן

מסלול אודות עיצוב
מנחה: ליאורה רוזין

פרויקט plastitution מציג את תוצריו של תהליך התבוננות, ליקוט ותיעוד הנמשך כשנה. הפרויקט מעלה לדיון את המושג פסולת, מהי פסולת? מתי פסולת כבר איננה פסולת? מהן ההשלכות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות של כמות כה גדולה של פסולת?

במהלך התהליך המחקרי הגיע לאביאן פעם בשבוע לחוף פלמחים (באזור הלא מוכרז) ותיעד את הפסולת הנמצאת על החוף. התיעוד נעשה באמצעות סרטוני וידאו, צילומי סטילס ורישומים אישיים. לפעולת תיעוד הפסולת התלווה מהלך של ליקוט שבאמצעותו יצר לאביאן עולם חומרי - צורפותי המתכתב עם סביבת הים. ליצירת הסדרה השתמש לאביאן בטכניקות רבות – פירוק, היתוך ופרימה של חומרי הגלם הקיימים ועיבודם מחדש באמצעות שזירה, הדבקה, קשירה, שיוף, השחלה והרכבה.  מעבר ליצירת השפה העיצובית, הסדרה בשלמותה מעוררת שאלות ומחשבות על עתידו של המקום.

 

Plastitution / Ariel Lavian

‘About Design’ Program

Advisor: Liora Rosin

The project Plastitution is the outcome of a year-long research, during which Palmachim Beach was methodically documented every week with photography, writing, observation, gathering and collecting trash. The collected trash defined the material space through which Lavian created a jewelry-based world that brings to the fore questions about the presence of waste in our life and its environmental, cultural, and economic ramifications.

Debris washed to the shore (rocks, seashells, fishing net, polystyrene), metals | classic jewelry techniques


34ariel@gmail.com http://www.ariellavian.com/
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window