ההרשמה לתכנית נפתחה

בלוג

סדנאות, הרצאות, אירועים, חדשות וראיונות וכל מה שקורה בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל.

אירועים רבים פתוחים לקהל הרחב ומתקיימים בבית הנסן, בירושלים (רח׳ גדליה אלון 14).

30.03.2017  |  19:00 - 21:00

תערוכה חדשה-סודות

תערוכה אודות עיצוב

בתפר שבין גילוי והסתרה חבוי עולם חמקמק. הסוד מכיל בתוכו פחד, פוטנציאל לחשיפה אשר עלולה לשנות את האופן בו הסביבה תופסת אותנו, אולי אפילו להעמידנו בסכנה. מצד שני, ישנם פרטים המקבלים את יופיים וערכם מעצם היותם סמויים מן העין. היכן שוכנים אותם סודות נסתרים?

27.02.2017

הסטודיו האוטרקי

תערוכה אודות עיצוב

קול קורא: תערוכה בנושא "הסטודיו האוטרקי" תיפתח בבית הנסן Hansen House בירושלים ביוני 2017 במסגרת שבוע העיצוב בעיר וביוזמתה של Bezalel M.Des - התוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל. אם בעבר המונח "סטודיו" שימש לציין את המקום בו מתרחשת עבודת היצירה בלבד, היום התרחבו הפונקציות שלו לכלול פעילות יזמית, ייצור, מחקר, שיווק, יחסי ציבור, הפצה ועוד, ובהתאם רוב המעצבים נדרשים לעסוק בחלק או בכל התחומים האלו.
התערוכה תבחן באמצעות העבודות המוצעות את קווי המתאר החדשים של הסטודיו העכשווי כיחידה שלמה הממלאת את כל הפונקציות הנדרשות להביא חפץ, שירות או חוויה חדשים אל העולם ואל המשתמש.

04.05.2016

Jerusalem Berlin Bridge

תערוכה אודות עיצוב

בארבעה במאי נפתחה התערוכה: Jerusalem Berlin Bridge בברלין.
האירוע הינו חלק מ State of Design Berlin , פסטיבל עיצוב שמתקיים בימים אלו בברלין. סטודנטים ממסלול ‫#‏אודותעיצוב‬ שנה ב' מציגים עבודות שנוצרו בשיתוף 9 יוצרים ישראלים המתגוררים בברלין, במסגרת מעבדת עיצוב לביקורת ושינוי חברתי בהנחיית גלית שבו ודנה בן שלום.

30.03.2016

'קמטים' עבודתה של נועה זילברמן

תערוכה אודות עיצוב

בימים אלו מוצגת עבודה של נועה זילברמן, בוגרת התוכנית, בטרינאלה של הקופר יואיט, מוזיאון העיצוב הלאומי של ארצות הברית.
התערוכה השנה עוסקת במופעים השונים של מושג היופי בעיצוב. הפרוייקט של נועה "קמטים" מוצג בחלק העוסק ב-"טרנסגרסיב", המחובר בהקשר של תערוכה זו לצד האפל והמופלא של היופי.

03.03.2016  |  19:30

תערוכת "פיגומים"
בוגרים 2015

תערוכה

תערוכת בוגרי התואר השני מתבוננת בתחומי המחקר של 36 בוגרי התכנית הטריים ומבקשת לשרטט דרכם תמונת עולם מעודכנת, אחרי רצף מהפכות טכנולוגיות, אידיאולוגיות וחברתיות שפקדו אותו ואת הכוחות החדשים שמערערים את סדריו הישנים. היא מציעה, דרך נקודת מבטו של המעצב, פיגומים להרכבה של מציאות חדשה המוצגים בחמישה פרקים.

24.12.2015  |  13:00 - 14:00

הכוריאוגרפית רננה רז בסדנא בנושא 'מחווה'

תערוכה עיצוב וטכנולוגיה

לרגל שיתוף הפעולה עם מייקרוסופט במסגרת קורס "מעבדת עתיד" של ‫#‏אודותעיצוב‬ הזמנו את הרקדנית והכוריאוגרפית רננה רז להרצאה וסדנה הבוחנת את המושג "מחווה". היה קצת קשה לחשוב דרך הגוף אבל זה קרה בלי ששמנו לב... תודה רננה על מפגש מעניין ותודה לכל מי שלקח חלק.

19.06.2015

״ Street View , עכו״

תערוכה אודות עיצוב

כ 70- סטודנטים של התכנית לתואר שני בעיצוב בבצלאל בהנחיית שישה מנחים בעלי שם מהארץ והעולם, פעלו והתגוררו בעיר עכו בתהליך מיפוי ומחקר של העיר מנקודת המבט של קיימות עירונית תחת שישה נושאים - תחבורה, כלכלה מקומית, בריאות, ערים חכמות, קהילות ומרחב ציבורי.

12.06.2015  |  10:00 - 14:00

De Tech בשבח האיטיות

תערוכה אודות עיצוב

המושג, “דה טכנולוגיה“ מייצג את השאיפה לבחון מהי טכנולוגיה ולהפריד בין המהות לבין העודף.

זוהי קריאה ליוצרים, אמנים, מוזיקאים, אנשי היי טק, טלוויזיה ועוד, לייצר דה קונסטרוקציה של המנגנון, ארגון מחדש של הגורמים המחוללים, פירוק, הסבה ושינוי הייעוד המקורי - מתוך כוונה להפוך אותו לכלי תחת שליטתו של האדם המשמר את יכולת הבחירה.

עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window