ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019

Kanga - מערכת עיצוב תא משפחתי בדרך למימוש הורות משותפת

רייצ'ל נחשון

מסלול ניהול עיצוב
מנחה: רועי ביגר

Kanga היא מערכת עיצוב תא משפחתי הסוללת דרך חדשה למיסוד קשר בין אישה וגבר המעוניינים לממש הורות משותפת.

המונח ׳הורות משותפת׳ מתאר דפוס משפחתי, שעולה ותופס תאוצה בשנים האחרונות, המתייחס ליחידים או בני זוג (חד מיניים או הטרוסקסואליים), אשר בוחרים להביא יחד ילד לעולם, אותו יגדלו בשני בתים נפרדים, מבלי לנהל מערכת זוגית רומנטית זה עם זו.

המודל הינו אחד הפתרונות המשמעותיים הקיימים היום עבור המשפחות החדשות, בדגש על הקהילה הלהט״בית ורווקות מאוחרת.

 

אחת התחנות המאתגרות בדרך למימוש המודל היא בניית ההסכם, אותו מכנים רבים ״היצירה המשותפת הראשונה של הזוג״.

מתוך המחקר עלה כי זוגות רבים רואים בהסכם המשפטי כלי מניפסט הורי אשר מאיץ את התהליך, מעמיק את ההיכרות, מציף פערים ומאלץ את הצדדים לבצע החלטות הרות גורל לגבי אופן ההורות העתידית שלהם.

עם זאת, קיימים הבדלים מהותיים בין הסכמים הנבנים על ידי עורכי דין לענייני משפחה, הסכמים מטעם הארגונים להורות משותפת, והסכמים שהורדו מהאינטרנט, בכך שהאחרון מושתת על יסודות שנשאבו מעולם הגירושים המאופיינים בפרידה וניתוק בעוד שמדובר בחיבור ובניית תא משפחתי.

 

Kanga היא פלטפורמה ליצירת חיבור, אמון והדדיות אשר מהווה תשתית לאיזון בין הפן הרגשי לפן התכליתי בתהליך ההיכרות. אפיון המערכת משתנה בין חווית משתמש יחיד אל מול חווית שימוש משותפת, בה הזוג נחשף לתכנים באמצעות טכנולוגיית איחוד מסכים.

Kanga מנחה את השותפים ומעודדת העמקת היכרותם, חושפת בהדרגה תרחישים ואתגרים עתידיים באמצעות 9 שלבים, מביאה לכדי קבלת החלטות משותפות, מאתרת פערים, מעודדת שיח, כל זאת במטרה להביא לכדי סנכרון מירבי בעבור הורות משותפת מיטבית. 


עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window