ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2018
צלם שרון אברהם
צלם שרון אברהם
צלם שרון אברהם
צלם שרון אברהם
צלם שרון אברהם
צלם שרון אברהם

Spirit masks

שלומי מיר

מסלול עיצוב וטכנולוגיה
מנחה: ד''ר עמית צורן

מחקר הבוחן את התפקיד של טכנולוגיה במתח בין יצירה קבוצתית ואינדיבידואלית, דרך כלי עיצוב פרמטרי של מסכות לטקסים טרנספורמטיביים.

מדורה במדבר בלילה, ואני עומד לידה עם קבוצה דרוכה. מנחה הטקס ניגש אלי ומזמין אותו לבוא איתו. בשער המבנה אני עובר מסכה היא « – טיהור עם עשן קופאל ופעמונים. אני נכנס למסדרון עגול, ולאורך הקיר פזורות עשרות מסכות. המנחה לוחש לי ». כלי. היא יכולה לאפשר לך להיות מישהו אחר, או להיות יותר מי שאתה. תבחר את המסכה שמדברת אלייך, ותכנס לחלל בפרויקט הזה אני חוקר כלים של יצירה משותפת ואת ההיברידיות של טכנולוגיה ורוח. תהליכי עיצוב ויצירה רבים דורשים יצירתיות קבוצתית, ויכולות ליהנות מתהליכים קבוצתיים לא היררכיים. עיצוב פרמטרי מאפשר תכנון ישיר, מהיר, ללא גורם מרכזי המרכז את העיצוב, המשלב את הבחירות האינדיווידואליות וההחלטות המשותפות של הקבוצה ליצירה קוהרנטית דרך פרמטרים אסטטיים וצורניים.

כדי לבחון את הפוטנציאל בפועל, יצרתי כלי עיצוב פרמטרי לתכנון מסכות לטקסים קבוצתיים. התוכנה הזאת מאפשרת יצירה מורכבת גם לאנשים שלא בקיאים בתוכנות תלת מימד, ויכולה לחבר ולמצע בין הרצונות של יוצרים שונים ליצירה שלמה המחברת בין כולם. האלגוריתם מקבל את הרצון של כל יוצר וכך מאפשרת את החותמת האישית של כל משתתף בתהליך וגם שפה משותפת ליצירה כולה.

במהלך המחקר בחנתי איך טכנולוגיה מאפשרת ומפריעה, איך היא יכולה לשרת ולא לחסום. העמקתי יותר בהבנה של יצירה קולקטיבית, בגבולות של האגו, ואת היכולת של טכנולוגיה לאפשר ולחבר. החקירה עסקה גם בגבול בין האדם לטכנולוגיה, ואת הרגע שבו אנחנו קצת משחררים שליטה, בן עם זה למחשב, לקולקטיב, או לתהליך.


shlomi.mir@gmail.com https://shlomimir.com/
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window