ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019

Virtual Authenticity

עמית קידר

מסלול עיצוב וטכנולוגיה
מנחה: איתי לניאדו

פרויקט הגמר עוסק בשאלת ההשפעה של האותנטיות בחוויה וירטואלית. במימד הווירטואלי אנו צורכים מספר רב של חוויות בין אם הן רגשיות, חברתיות או תרבותיות - כאשר המרוץ המרכזי נע סביב היכולות הטכנולוגיות. האם מסך חזק יכול לתת לנו תחושה קרובה למציאות? האם שמע חד יכול להכפיל לנו את עוצמת החוויה? נבקש לבחון כיצד מהלך שבו רכיב אותנטי בחוויה מעוצם ואיך הוא משפיע על היכולות של המשתמש בחוויה הווירטואלית.

לאורך כל המחקר נתקלנו בהמון רפרנטים מעולם הקולנוע, עולם הרפואה ועולם הסימולטורים. חברות רבות מתאמצות מאוד להשיג הטיה חושית של המשתמש ואילו הטענה שדווקא ניתוח מצד הסיפור (אותה אותנטיות) נוכל לייצר מצב כי המשתמש ישתקע בחוויה ויצליח להפיק ממנה יותר. במילים אחרות "החוש האותנטי" בחוויה יצליח להעצים את החוויה אף יותר מכל פיקסל או אוקטבה מדויקת.

כשמדברים על אותנטיות מתייחסים למספר אספקטים, בין היתר האספקט הפסיכולוגי, הפסיכיאטרי והפילוסופי לצד האספקט הפיסי והטכנולוגי. ריבוי האספקטים רק מעיד על מורכבותה של השאלה: מה המשמעות של האותנטיות כרכיב בחוויה וירטואלית?

במהלך הפרויקט בוצעו מספר ניסויים שבחנו את השאלה ממספר כיוונים– הראשון הוא איך אדם יתמחר את החוויה עפ"י האותנטיות שבה, לצד איך הלכה למעשה ישתפרו הביצועים שלו (הקרטריון). הניסויים יהיו פשוטים אך יאפשרו זיהוי חזק ואיכותי, ועל כן נתמקד דווקא באספקט הפסיכולוגי תחת הסיפור שהמשתמש מתמודד מולו.

-

עמית קידר (נ. 1988), בוגר תואר ראשון בכלכלה מטעם אוניברסיטת בן גוריון, עוסק בסביבה מאתגרת שנוגעת בעיקר בעולם התעופה והתעשייה הבטחונית. בוגר תואר שני בעיצוב תעשייתי בהתמחות בעיצוב וטכנולוגיה.

צילום: לילה גל


עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window