ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019

CarePartners

מוריאל דרויאנוב

מסלול ניהול עיצוב
מנחה: ד״ר יונה וייץ ומיכל איתן

על רקע הזדקנות האוכלוסייה והדרישה הגוברת לניתוב שירותים רפואיים ממסגרות מוסדיות למרחב הביתי, פרויקט זה מבקש לייצר פתרון כלל מערכתי לבעיית הנשיגות של שירותי סיעוד בקהילה - תוך התייחסות לאתגרים הייחודיים עימם מתמודדים בני משפחה מטפלים בישראל, רשויות הרווחה והבריאות. לעיתים קרובות, אלו בעלי הצורך הגדול ביותר בתהליכי עיצוב וחדשנות הם גם אלו אשר הינם השקופים ביותר בחברה: מי שאין ביכולתם לדבר בגלוי או להעלות מודעות לקשיים עמם הם מתמודדים, אם בגלל מוסכמות חברתיות, מציאות כלכלית רעועה או פשוט מפני שאינם יודעים למי לפנות. פרויקט זה, העוסק בבעיית הנשיגות של שירותי סיעוד בתוך הקהילה, מבקש להציף את מצוקתם של בני משפחה מטפלים, אוכלוסיה המונה כיום כמיליון וחצי איש ומספקת כ-80% מהטיפול האינסטרומנטלי לחולים סיעודיים בישראל - בעודה משלמת מחיר אישי כבד.

פרויקט זה מבקש לבחון מקרוב, על ידי מיפוי סיפורים פרטניים של בני משפחה מטפלים בישראל את האתגרים הייחודיים של אוכלוסיית המטפלים בחולי אלצהיימר במסגרת הקהילה. המחקר עושה שימוש בתיאוריות מן הספרות, בתסקירי שוק, בכלים איכותניים ועיצוביים - כחלק מתהליך רחב יריעה ומציע פתרון מעשי בדמות זירת מסחר דיגיטלית לשותפי טיפול - שמטרתו להפחית את העומס על בני משפחה מטפלים ועל מערכות הרווחה והבריאות גם יחד. ע

-

מוריאל דרויאנוב (נ. 1982) היא מעצבת, ארט דירקטור, וחוקרת UX בחברות משחקים מזה 9 שנים. בוגרת תואר ראשון אוניברסיטת Pratt בניו יורק. בעלת ניסיון רב בתחום של שיווק דיגיטלי, מיתוג ובניית קונספטים. עד לאחרונה, הובילה את צוות העיצוב בחברה העוסקת בפיתוח משחקי שולחן למכשירי מובייל. כיום עובדת כמעצבת עצמאית, ומנחת סדנאות חשיבה עיצובית.


MorieMorielushka@gmail.com
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window