ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019

Mix My Hobby

מאיה שוורץ

מסלול עיצוב וטכנולוגיה
מנחה: שרית יודלביץ׳

ההיכרות שלנו היום עם ניסיון של אחרים, שממנו אנו יכולים לקבל ידע פרקטי - כמו לחהליף גלגל - לידע מורכב - כמו לשגר טיל - עוברת דרך האינטרנט. באזורי התחביבים ומלאכות היד, ידע זה קיים במבנה של מתכון. כמפתח לפיתוח או ניכוס של מיומנות חדשה, המתכון מפרק אתגר מסובך להוראות פשוטות, הנגשתו ודרך כך יצירת תחושת המסוגלות והעצמאות חדשה. בין אם בצורת מדריך, סרטון או ערכה, או אם התוצאה היא קינוח או שידה, הפניה שלנו למתכון גם היא מובנית מראש: תחילה בחיפוש מקיף אחרי ״המתכון המתאים״, שממשיך במעקב אחרי השלבים ומסתיים בתוצר. למרות היתרונות שבו, המבנה המתכוני מגביל את העשייה, ככל שחוסם את העוסק מלסמוך על הידע, הכישרון והיכולת שלנו ליצור דברים חדשים.

הפרויקט מציע מחשבה מחדש לגבי פורמט המתכון, בהתבסס על המוטיבציות שלנו ליצור דבר חדש ובמענה למגבלות הפורמט. התוצר הוא כלי ״רימיקס״ למתכונים קיימים, שמעודד פרשנות חופשית בתוצר ובתהליך. הכלי עושה שימוש במנגנונים של רנדומליות והגבלות על מנת לפתוח את המתכון למגוון של אפשרויות. דרך כך הופך המתכון הקיים רק לנקודת התחלה שממנה הוספה של מרכיבים, החסרת טכניקות, הכפלת כמויות או זמן. בהוספה של פרספקטיבה נוספת למתכון קיים, נפתחות אפשרויות חדשות והזדמנות ל״פנאי רציני״ - יצירה עצמאית, מהנה ומלמדת, מלאה בניסוי וטעיה על מנת להתקדם לדבר הבא. שוורץ, בעלת ניסיון עשיר בעבודה מתודית עם מחקר עיצוב, משתמשת בפרוייקט זה כדי לייצר מתודולוגיה ייחודית שלומדת מהיכולות שגלומות בעיסוק בתחביבים - עצמאות, ניסוי וטעיה, הנאה מהדרך והמון למידה עצמית - כדי להתקדם לאתגר הבא.

-

מאיה שוורץ (נ. 1981) היא מעצבת ומובילת צוותי עיצוב עם ענניין ותשוקה למערכות מורכבות, אפליקציות וטכנולוגיות מתקדמות. בשנים האחרונות מאיה היא חלק מניהול צוות העיצוב בחברת האסטרטגיה והעיצוב Designit, הופכת חוויות לנעימות וחיוביות ושמה דגש על הסתכלות ביקורתית סביב טכנולוגיה וחברה.

צילום לילה גל ויובל נאור


maya.sz@gmail.com https://www.linkedin.com/in/maya-schwartz-95100123/
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window