ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019

The Readers Library

הילה שמיר

מסלול אודות עיצוב
מנחה: מאיה בן דוד

מי אמון על תיווך הספר לעולם? המעצב שעומד מאחורי הכריכה? בית ההוצאה לאור? מדוע לא הקוראים של הספר?

ספרים מתעוררים לחיים בזכות הקוראים. מהרגע בו ספר יצא לאור, תם תפקיד המחבר ומכאן ואילך הקורא הוא זה שמפעיל את הספר, מטעין את המילים הכתובות בהקשרים, דימויים ופרשנות אישית שמייצרות סיפור נוסף לספר.

הפרויקט עוסק בשאלה כיצד הקוראים יכולים לסייע בתפקיד קידום הספר כך שתיווצר חוויית קריאה משולבת בין המוחשי, הדיגיטלי והווירטואלי. שיטות המחקר כללו ניסויים מדעיים שחשפו אינטראקציה אנושית על גבי ספרים מודפסים, ראיונות יזומים עם קוראים ואיסוף סיפורי קוראים מרשתות חברתיות. ממצאים אלו התגבשו לאוסף סיפורים ונוסחו לכדי הצעה: ״ספריית הקוראים״. הספרייה מכתירה את הקוראים כמתווכים העיקריים של הספר ומרחיבה את משמעות חותמת ה״אקס ליבריס״ המסורתית - שמשמעה "מספרייתו של."

בחלל הספרייה יפגשו המבקרים בקולם של הקוראים, דרך ספרים מומלצים שהוצאו מתוך ספרייתם הפרטית של הקוראים, חותמת המייצגת את זהות הקורא, סרטונים עם סיפורי הקוראים וגלריה של הספרייה באינסטגרם שמותירה את עקבות הקוראים בחלל הוירטואלי.

צילום: גיא און ודור קדמי

-

הילה שמיר (נ. 1985) היא בעלת סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי בתל אביב. הסטודיו מתמחה במחקר עיצוב, מיתוג ועיצוב לטקסטיל, אופנה, אמנות ותרבות. הילה בוגרת תוכנית התואר השני לעיצוב תעשייתי בבצלאל ובוגרת לימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית בשנקר. מחקריה עוסקים בפיתוח מערכות החוקרות את גבולות הדימוי ואת האינטקרציה בין הדימוי לקהל המתבונן בו.

 


עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window