ההרשמה לתכנית נפתחה
בוגרים 2019

חדשנות חברתית – המקרה של Matchup

ברק דרורי

מסלול ניהול עיצוב
מנחה: ד"ר רן רבן

עולם היזמות החברתית הולך ומתפתח. לאורך השנים נאגר מידע רב: אודות היזמים עצמם, אודות הגדרת תחום היזמות החברתית, אודות עולם שלם של שירותים שהתפתחו סביב נושא זה וגם אותרו אתגרים בהם היזמים והיוזמות מתקשות להתמודד. ברק הוא יזם חברתי כבר למעלה מעשור ולמעלה משנה אני מנהל סטארטאפ-חברתי Matchp שמצליח בצורה חדשנית לגרום לקהילה לעזור לחברים שלהם למצוא זוגיות. המיזם צמח בקצב מסחרר למאות ולאלפי משתמשים בארץ ובעולם ואיתו גם אני והשותפים שלי לדרך.

הפרוייקט נע בין המחקר האקדמי אודות יזמות חברתית לבין מרחב הפעולה של Matchup בכדי לשלב בין הפרקטיקה לבין התיאוריה ולהפיק מן השילוב ביניהן כלים מעשיים, תובנות ופעולות ממשיות שניתן ליישם בשדה היזמות החברתית בכדי להוביל לצמיחה ולשגשוג.

הפרוייקט מתמקד בשלושה אספקטים בהם ישנו ערך מוסף – כלים לבניית מודל כלכלי למיזם חברתי, כלים לשימור וטיפוח הריגוש המניע את היזם והשותפים וכלים לפיתוח צמיחה והגדלת האדוות של האימפקט החברתי של המיזם. מכאן, המטרה היא לייצר כלי עבודה עיצוביים ליזמים החברתיים שרוצים להגדיל את האימפקט שלהם בשלושה אספקטים: מודל כלכלי, כלים לריגוש המשתתפים ושימוש נכון בכלים טכנולגיים.

-

ברק דרורי (נ. 1988) הוא יזם-מעצב שמנהל ומקים פרויקטים חברתיים. כעשור עסק בחינוך בלתי פורמאלי ובהנחייה, והקים ארגונים ומוסדות קהילתיים, בעברו עבד בתכנית ית"ד מטעם הג'וינט, עיריית ירושלים, וג'ולט. כיום מנכ"ל ומייסד שותף של Matchup. בוגר תואר ראשון בחינוך M.Ed ו-M.A בניהול מדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון וM.des בניהול עיצוב חדשנות בבצלאל.


brk302@gmail.com https://www.facebook.com/profile.php?id=821229355
עיצוב: רננה עירשי
פיתוח: פאטליידי
Close Window
Close Window